ראש השנה בפתח ובעידן הפייסבוק והוואטס אפ, יש עדיין אנשים ששמחים לקבל שנה טובה כתובה, מצויירת ומקושטת ויש אנשים שאפילו יותר שמחים להכין כאלה… היום נכין איגרת לב מקופלת לשנה החדשה, שיש בה גם 4 צדדים שונים והיא גם נפתחת לברכה מקושטת ומשמחת!!

igeret_mainהחומרים

mekupelet_materialsבריסטול צבעוני בגודל 20X20
מספריים, עיפרון, סרגל
טושים צבעוניים לעיטור וקישוט
טושטושים
מדבקות/חיתוכי לבד- פרחים, חרקים, ציפורים
דבק ביג ג'ל או רב תכליתי
מקלות עץ צבעוניים
מדבקות תחרה
אטב משרדי

ההכנה
ראשית נחתוך את הבריסטול שלנו לריבוע במידות 20X20 ס"מ. את הריבוע נקפל ל- 4 (2 קיפולים).

igeret_step1

נגזור מנייר לב בגדול המתאים לבריסטול המקופל, נצייר אותו על גבי הבריסטול -אבל רק על החלק העליון (ראו תמונה) ונגזור מסביב. החלק התחתון נשאר כפי שהיה על מנת שהריבוע המקופל לא ייפרד ל- 4 חלקים. שימו לב שהשפיץ של הלב ממוקם בחלק של הקיפול ולא הפתוח של הבריסטול.

igeret_step2

כעת נפתח את הלב המקופל ונקבל 4 לבבות מחוברים לצורת פרח. נשאיר צד לבן 1 ריק ועל גבי הצד השני נכתוב ברכת שנה טובה, נעטר ונקשט כרצוננו.

igeret_step3

נהפוך את הברכה לצד השני ונכין על כל אחד מהלבבות- ברכה שונה (ניתן להכין בין 1 ל-4 ברכות). להכנת הברכות אפשר להשתמש בטושים, מדבקות, טושטושים ומדבקות לבד. לבחירתנו.

igeret_step4

כעת נעבור לקישוט המקל. נבחר מקל עץ בצבע טבעי או צבע המתאים ללבבות שקישטנו. את המקל אפשר לעטר בטושים, מדבקות ומדבקות תחרה.

igeret_step5כשנסיים עם כל הצדדים, נקפל את האיגרת חזרה ל- 4 ונקבל לב דו צדדי, כשעל כל צד ישנה ברכה בסגנון אחר. נחרוץ מעט את קצה הלב ונחדיר את המקל לתוך הברכה, בין 2 הלבבות הפנימיים. על מנת שהמקל לא יחליק מטה, נהדק את 2 הלבבות הפנימיים יחד עם המקל בעזרת סיכת מהדק.

igeret_step6אפשר להחליף בין הלבבות השונים או לשים מקלות שונים. הכל לפי מצב הרוח!!

igeret_step7כשפותחים את הלבבות המקופלים מגלים את הברכה המקושטת בפנים..
את האיגרת אפשר להעניק לחברים ביד, בתוך עציץ קטן או במעטפה בדואר.
שנה טובה לכולם!!!

igeret_main

8 Comments

 1. שיר says:

  מקסים! שנה טובה ומתוקה!

 2. נירית says:

  כלל לא ברור היכן להחדיר המקל ואיך בדיוק להדק את הלבבות הפנימיים כך שאפשר יהיה לפתוח את כל הלבבות. גם בתמונה שהלבבות על המל פתוחים לא רואים את הסיכות המהודקות

  • מערכת ינשופי says:

   זה לא סיכות מהודקות. זה אטב (קליפס) שמחבר את 2 הלבבות הפנימיים ובכך מחזיק את המקל. המקל נכנס למרכז הלב, מלמעלה ויוצא מלמטה. צריך לעשות בתחתית הלב חריץ קטן (מופיע בהסבר)
   כשרוצים לפתוח – מוציאים את האטב- המקל נופל והלב נפתח ל- 4
   בהצלחה!!

 3. ברכה says:

  אהבתי מאוד את היצירות
  היש סדנאות לגננות בבוקר באזור 03

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *